Instagram Facebook LinkedIn

Blog

Główne cele i zadania agencji celnych

Główne cele i zadania agencji celnych

Sprowadzanie towarów z zagranicy przeważnie związane jest z tak zwanym obowiązkiem celnym. Chodzi o wiele formalności wynikających z przepisów prawa i to zarówno polskiego, jak i międzynarodowego. Zresztą każda firma, a nawet osoba prywatna, która sprowadza towary z innych krajów - zwłaszcza spoza Unii Europejskiej – wie, o jakich formalnościach mowa i rozumie także, że często nie są one łatwe ani szybkie do zrealizowania.

więcej
Jak transportować towary niebezpieczne (ADR)?

Jak transportować towary niebezpieczne (ADR)?

Nie wszystkie towary podlegające transportowi są w pełni bezpiecznie. Istnieje także cała grupa obiektów, które tak w trakcie użytkowania, jak i w trakcie przewożenia mogą stanowić zagrożenie. W związku z tym należy się z nimi szczególnie obchodzić i traktować je inaczej niż standardowe towary.

więcej
Informacja prasowa o wyróżnieniach Vinderen Logistic

Informacja prasowa o wyróżnieniach Vinderen Logistic

Vinderen Logistic Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 i XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie wiarygodnych dany finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

więcej
Na czym polega konsolidacja towarów?

Na czym polega konsolidacja towarów?

Transport krajowy i międzynarodowy to niezwykle ważne dziedziny naszego życia, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bez tego typu transportu nie mielibyśmy tak dużego wyboru w różnego rodzaju sklepach, zabrakłoby paliwa na stacjach, a nawet jedzenia w marketach. W czasach zakupów przez Internet znaczenie transportu wzrosło jeszcze bardziej.

więcej

Artykuły

Strona korzysta z plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. W ustawieniach Twojej przeglądarki możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies. Dowiedz się więcej

Nota prawna Polityka Prywatności